«  april 2018  »
ponutosrečetpetsubned
Serbian English French German Italian Russian Spanish
O NAMA

Od oslobođenja grada Inđije, kada se sport svodio na postojanje i rad fudbalske ekipe, pa do danas, iz godine u godinu povećavao se broj klubova i sportskih organizacija. Početkom 1946. godine formirao se šah klub "Željezničar", a osnivač je Slavko Pavković. Kasnije sa njim rukovode: Dejan Mudrić, Stojan Divić, Mile Mudrinić i drugi. Aprila 1948. godine formira se rukometni klub "Željezničar", a prvu loptu u Inđiju doneo je Dr. Stankić. Zatim, dolazi do formiranja ostalih klubova, atletskog kluba "Željezničar", kluba dizača tegova, stono-teniskog kluba i drugih.

Savez sportova Opštine Inđija je osnovan 1962. godine kao Savez organizacija fizičke kulture (SOFK-a). SOFK-a je kao društvena organizacija bila zadužena za finansiranje i razvoj sporta i kao takva je okupljala većinu klubova sa teritorije opštine Inđija.
Zgrada u kojoj je i danas Savez sportova je kupljena 1967. godine. Tadašnji predsednik je bio poznati sportski radnik Stojan Divić da bi ga 1969. godine nasledio Branko Dević.
U to vreme su najpopularnija bila školska takmičenja, radničko sportske igre, a SOFK-a se aktivno uključivala i u organizaciju drugih sportskih manifestacija.
Od 1990. godine SOFK-a prelazi iz društvene organizacije u udruženje građana da bi 1998. godine promenila ime koje i danas koristi, Savez sportova Opštine Inđija.

Aktivnosti Saveza u današnje vreme su:
- Objedinjuje sportske klubove sa teritorije opštine Inđija;
- Objedinjuje potrebe klubova i iskazuje lokalnoj upravi potrebe i predloge za rešenja;
- Ukazuje društvenoj zajednici na vrednost sportskog rezultata i predlaže mere za unapređenje istog;
- Predlaze finansijske planove i finansijske potrebe klubova na teritoriji opštine;
- Iskazuje potrebe izgradnje sportskih objekata i predlaže opravku i izgradnju istih;
- Predlaže stipendiranje sportskih talenata;
- Predlaže ulaganje za školovanje trenera i iskazuje potrebe stručnog kadra;
- Vodi i pomaže u administrativnim i finansijsko-računovodsvenim poslovima klubova;
- Proglašava i nagrađuje najbolje sportiste i sportske radnike godine;
- Organizuje a i pomaže klubovima u organizaciji sportskih priredbi, memorijalnih turnira, obeležavanju jubileja kluba;
- Organizuje masovna takmičenja, ulične trke, kroseve, turnire, i druge sportske manifestacije koje su neophodne u opštini;
- Organizuje sportske pripreme za klubove koji su članovi Saveza sportova;
- Pomaže sportskim klubovima u svim oblicima organizovanja i rada u komunikaciji sa lokalnom upravom i drugim pravnim subjektima.

© 2018 - SAVEZ SPORTOVA OPŠTINE INĐIJA *** Ul. Vojvode Stepe 40, 22320 Inđija, Srbija *** Tel: +381 22/ 561-190

| četvrtak, 26. april 2018 || Dizajn: Nikolica & Djole